Tema Futbolo varžybos žiemą. Arabai gali ir tai

Didžiausia sporto švente vadinami pasaulio futbolo čempionatai kas ketverius metus prikausto milijonų dėmesį visoje planetoje. Aistruoliai iš anksto planuoja vasaros atostogas.[skaityti] (2)

Tyrimas Šildymas patuštino ir valdžios įstaigų pinigines

Skųstis dėl išaugusio šilumos suvartojimo gali ne tik Vilniaus daugiabučių gyventojai, bet ir dauguma ministerijų, Ministro pirmininko tarnyba bei Seimo kanceliarija.[skaityti] (3)

 

Naujausi

Lietuva Beveik pusė gyventojų nori NATO vykdomos oro erdvės apsaugos

Keturi iš 10 gyventojų įsitikinę, kad NATO sąjungininkai turėtų tęsti Lietuvos oro erdvės policijos misiją.[skaityti] (0)

Lietuva Gamtinių dujų įstatymo svarstymas atidedamas dėl VSD pažymos

Gavus Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą dėl energetinio sektoriaus, nuspręsta iš sesijos darbotvarkės išbraukti Gamtinių dujų įstatymo projekto svarstymą.[skaityti] (5)

Lietuva Partijoms bus paaukota iki 30 mln. litų

Gyventojai, skirdami 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) partijoms paremti, joms galėtų iš viso paaukoti 30 mln. litų, tačiau abejotina, kad partijos tokią sumą surinktų.[skaityti] (2)

 

Aktualijos

Pasaulis Kubiečiai išgyventi moka

Nors žinau, kad jokių vaizdinių galvoje prieš vykstant į kelionę geriau neturėti, niekaip nesisekė nuvyti minčių apie ilgus kubietiškus cigarus, aitrų romą ir energingąją salsą.[skaityti] (1)

Pramogos A.Puipos tvirtovė moterų gynybai

Pagaliau sulaukėme vieno įtakingiausių šių dienų lietuvių kino režisierių Algimanto Puipos naujojo filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“.[skaityti] (0)

Lietuva Lietuva mezga diplomatinius santykius su Pietų Sudanu

Vyriausybė nusprendė užmegzti diplomatinius santykius su pernai liepą nepriklausomybę nuo Sudano paskelbusiu Pietų Sudanu, praneša Lietuvos radijas.[skaityti] (7)

Lietuva N.Puteikis išteisintas

Klaipėdos miesto apylinkės teismas trečiadienį išteisino Seimo narį konservatorių Naglį Puteikį baudžiamojoje byloje dėl teismo sprendimo nevykdymo ir piktnaudžiavimo tarnyba.[skaityti] (0)

Pasaulis Vengrija: žingsnis kompromiso link

Vengrijos vyriausybė, siekianti naujos paskolos iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Europos Sąjungos (ES), pasiruošusi atsižvelgti į kritiką dėl jos centrinio banko reformų.[skaityti] (5)

 

Lietuvoje

Valdantieji ir opozicija sutarė kartu rengti neeilinę sesiją

Vienu metu neeilinės Seimo sesijos skirtingais klausimais pageidaujantys Seimo valdantieji ir opozicija sutarė sujungti darbotvarkes ir iš naujo surinkti būtinus parašus dėl neeilinės sesijos sušaukimo.[...] (0)

Metų žmogus - prezidentė D.Grybauskaitė, įvykis - krepšinio čempionatas

Lietuvos metų žmogumi šalies gyventojai išrinko prezidentę Dalią Grybauskaitę, o metų įvykių pripažino rugsėjį Lietuvoje vykusį Europos vyrų krepšinio čempionatą.[...] (5)

Paveldosaugininkai piktinasi VTEK sprendimu

Kultūros paveldo departamentas (KPD) stebisi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu, jog Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas pažeidė įstatymą.[...] (2)

Ekonomika

Klaipėdos uoste pernai buvo rekordų metai

Praėję metai Klaipėdos uostui buvo itin sėkmingi – perkrauta daugiau nei 36 mln. tonų krovinių (17 proc. daugiau nei užpernai). Tai yra visų laikų krovos rekordas, pranešė Lietuvos radijas.[...] 0)

Europa su rusais, bet be mūsų?

Lietuvos energetinė nepriklausomybė - tik mūsų šalies politikų sugalvota frazė, nieko bendra neturinti nei su pasaulio, nei Europos ir Lietuvos ekonomikos realijomis. Dėl to jau nė neabejoja prof. Vidmantas Jankauskas.[...] (1)

Dėl namų, kur išaugo šilumos suvartojimas, kreiptasi į Energetikos inspekciją

Vilniaus miesto savivaldybėje vicemero Romo Adomavičiaus vadovaujama darbo grupė ir speciali nepriklausomų ekspertų komisija nustatė, kad 507 daugiabučiuose šilumos suvartojimo padidėjimo priežastys lapkritį nėra aiškios ir dėl to reikalinga detalesnė analizė.[...] (12)

Pasaulis

Ko Kinija gali pamokyti Europą

„The New York Times“ išspausdino Šanchajaus Jiaotongo ir Pekino Tsinghua universitetų profesoriaus Danielio A.Bello straipsnį, kuriame siūloma krizės apimtai Europai pasimokyti iš Kinijos, kad reikia ne bausti „nevykėlius“, o skatinti tuos, kuriems gerai sekasi.[...] (5)

Sirijoje žuvo vienas iš Prancūzijos televizijos korespondentų

Sirijos Homso mieste žuvo Prancūzijos televizijos žurnalistas Gilles Jacquier, trečiadienį pranešė jo darbdavys - visuomeninis televizijos kanalas „France 2“. Homso kovotojai dėl šio incidento kaltina valdžios pajėgas.[...] (0)

Anarchistai Atėnuose buvo užgrobę radijo stotį

Grupė graikų anarchistų antradienį šalies sostinėje užgrobė privačią radijo stotį „Flash“, praneša agentūra „Associated Press“, remdamasi stoties darbuotojų informacija.[...] (2)

Sportas

„Baltica“ linksminasi ant ledo

Kontinentinės jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) B grupės pirmenybėse šį sezoną debiutuojantis Vilniaus „Balticos“ klubas savaitgalį savo gerbėjus džiugino pergalėmis.[...] 0)

„Raptors“ pradeda J.Valančiūno pasirengimą kelionei į NBA

„Lietuvos ryto“ centras Jonas Valančiūnas kol kas lieka gimtinėje ir NBA debiutuos tik kitą sezoną. Nors anksčiau būta svarstymų, kad Toronto „Raptors“ pasirinktas sportininkas gali netrukus kraustytis už Atlanto, panašu, kad komanda dar tik ketina pradėti ruošti jį pasirodymui bene galingiausioje krepšinio lygoje.[...] (0)

Ralis sniego nelauks

Sausio 28 dieną Utenos regione startuos jau devynioliktą kartą organizuojamas tradicinis žiemos ralis „Halls Winter Rally 2012“. Varžybos turėtų įvykti, net jei nebus sniego.[...] (1)

 

Lž media

Prezidentė ir Vyriausybė planuoja

Planuojama plėsti krovos terminalą

Piešiniai ant sienos

Prie kavos

Algimanto Čekuolio kronikos. Estija sužavėjo Europą

Kai per patį pasaulio ekonomikos krizės įkarštį Estija įvykdė visus reikalavimus sutvarkyti finansus ir įsivedė eurą, Vakarų spauda ironizavo, kad ji nusipirko paskutinį bilietą į „Titaniką“.[...] (10)

Umberto Eco: žmonės nori iššūkių

Taip teigia vienas garsiausių Europos kultūros veikėjų - rašytojas ir semiotikos ekspertas Umberto Eco, kuriam sausio 5 dieną sukako 80 metų. Jo aprašytos sąmokslo teorijos tapo tokios populiarios, kad jomis naudojosi net Silvio Berlusconi, norėdamas kuo ilgiau išsilaikyti valdžioje.[...] (0)

Metai ne visur baigiasi gruodį

Ne visame pasaulyje metai baigiasi gruodį. Kone kiekvienas mėnuo iš dvylikos kokiai nors tautai yra pirmasis Naujųjų metų mėnuo. Ir švenčiama ši šventė skirtingai.[...] (4)

Gyvenimo stilius

„Dizaino dienos 2011“ vėl džiugins jaunųjų dizainerių kūryba

Holivudas sekmadienį sulaikęs kvapą laukia „Auksinių gaublių“ ceremonijos, kurioje didelį triukšmą siekia sukelti nebylus filmas „Artistas“ (The Artist), jau pelnęs ne vieną iki „Oskarų“ skiriamą apdovanojimą ir besivaržantis su tokiais veteranais kaip Martinas Scorsese ir Stevenas Spielbergas.[...] (10)

Moteris su ginklu

Karės silpnesnės fiziškai, tačiau ištvermingesnės, o greta jų ir vyrai nedrįsta rodyti silpnumo. Ekstremaliomis sąlygomis tai itin svarbu, todėl tampa kontrargumentu tiems, kas tvirtina, kad moterims kariuomenėje - ne vieta.[...] (0)

Atšalus orams lietuviai geria silpnesnę kavą

Artėjant žiemai gerokai išaugo kavos išsinešti paklausa, tačiau daugiau žmonių ją renkasi silpnesnę. Gyventojai nėra aistringi stiprios kavos gerbėjai. Vasarą kiek suaktyvėjęs espreso kavos pardavimas artėjant žiemai vėl sumažėjo.[...] (4)

 

Pramogos

Nebylus filmas siekia sukelti didelį triukšmą „Auksinių gaublių“ ceremonijoje

Holivudas sekmadienį sulaikęs kvapą laukia „Auksinių gaublių“ ceremonijos, kurioje didelį triukšmą siekia sukelti nebylus filmas „Artistas“ (The Artist), jau pelnęs ne vieną iki „Oskarų“ skiriamą apdovanojimą ir besivaržantis su tokiais veteranais kaip Martinas Scorsese ir Stevenas Spielbergas.[...] (0)

Jausti muziką - kaip artimą žmogų

Sunku pristatyti šį išskirtinio balso savininką (Artūrą Žabą), pasivadinusį pseudonimu Beissoul. Jo muzika kalba už save - išsiskiria gera kokybe ir minorinėmis gaidomis.[...] (3)

Kalėdų pasaką ant Katedros sienos pamatė 170 tūkst. žmonių

Stebuklinga Kalėdų pasaka 4D formatu, kuri per didžiąsias metų šventes buvo demonstruojama ant Katedros sienos Vilniuje, sulaukė 170 tūkst. žiūrovų.[...] (2)

E.Sirvydytė - lietuviškoji Bjork?

Kitokia, įvairi, nuoširdi, natūrali ir gili - taip būtų galima apibūdinti Eglės Sirvydytės muziką. Šeštadienį muzikantė pasirodys sostinės „Tamstos“ muzikos klubo scenoje kartu su savo grupe „mmpsuf“ ir projektu „Kamanių šilelis“.[...] (0)

 

Dienos kadras

Oro balionas. Simonos Vaičienės nuotr.